Благоустрій громади



 

                                                                                                                                           


СОКАЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІІ сесія VIІІ скликання

РІШЕННЯ

 

 

 

.12.2020

м. Сокаль

 

 

 

Про затвердження Програми Благоустрою на 2021 рік

 

 

       

 

 

          Відповідно до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши, Сокальська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму Благоустрою на 2021 рік (далі – Програма).
  2. Виконавцям Програми забезпечити реалізацію передбачених заходів у  2021 році.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань промисловості, підприємництва, житлово-комунального господарства, комунальної власності, енергозбереження та транспорту.

 

 

 

 

Міський голова                                                   Сергій КАСЯН

 

 

 

 

 

 

                                                                    Додаток  до  рішення сесії

Сокальської міської ради

 від .12.20 №

 

     ПРОГРАМА

«БЛАГОУСТРОЮ

НА 2021 РІК»

 

 

  1. Загальні положення

 

Благоустрій – комплекс робіт з розчищення, озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових заходів з покращення мікроклімату, що здійснюються з метою раціонального використання території міста,селища та сіл належного утримання, створення умов сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Благоустрій населених пунктів передбачає:

- розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об`єктів загального користування, інших природних комплексів і об`єктів;

- організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об`єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого  призначення;

- створення умов для реалізації прав суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів.

  Система благоустрою населених пунктів включає:

- управління у сфері благоустрою населених пунктів;

- визначення суб`єктів та об`єктів у сфері благоустрою населених пунктів;

- стандартизацію і нормування у сфері благоустрою населених пунктів;

- фінансове забезпечення благоустрою населених пунктів;

- здійснення державного, самоврядного і громадського контролю у сфері благоустрою населених пунктів;

- встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів.

   Суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

              До об’єктів благоустрою  відносяться:

  1. тротуари
  2. об’єкти озеленення
  3. об’єкти зовнішнього освітлення вулиць.
  4. об’єкти санітарного очищення (полігон твердих побутових відходів тощо)
  5. кладовище
  6. прибудинкові території

 

Законодавчою базою виконання програми є :

  • Конституція України;
  • Бюджетний кодекс України (зі змінами) від 08 липня 2010 року № 2456- VІ;
  • Закон України “Про благоустрій населених пунктів ” від 06.09.2005 №2807-IV;
  • Закон України “Про поховання та похоронну справу ” від 10.03.2007 № 1102-IV;
  • Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105 “Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України ”;
  • Рішення Сокальської міської ради «Про міський бюджет на 2021 рік»

 № від 2 грудня 20 року .

             Однією з стратегічних цілей Програми є створення безпечного та комфортного середовища для проживання, що досягається шляхом  забезпечення належного рівня благоустрою. Роботи з благоустрою у місті здійснюються КП «Сокальжитлокомунсервіс».               Впродовж останніх років у місті проведена значна робота у сфері благоустрою, що включає поточні видатки на прибирання території, вивіз твердих побутових відходів, поточний ремонт та обслуговування вуличного освітлення, оплату за використану електроенергію вуличним освітленням, крім того проведено роботи по встановленню засобів примусового зниження швидкості, нанесення дорожньої розмітки на пішохідних переходах, впорядкуванню прибудинкових територій, місць відпочинку, встановленню дитячих майданчиків, капітальний ремонт тротуарів та ін.  

  1. Мета програми

                Метою Програми є реалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно–технічному стані території міста, селища та сіл та покращення її естетичного вигляду для створення оптимальних умов праці, побуту та відпочинку жителів. 

  1. Завдання програми

 

Завдання 1. Збереження та утримання на належному рівні міста, селища та сіл та поліпшення його екологічних умов  ( санітарна  обробка).

Завдання 2.Утримання в належному стані, об'єктів задіяних в прийомі поверхневого стоку в дощову каналізацію.

Завдання 3.Забезпечення благоустрою кладовищ.

Завдання 4. Забезпечення функціонування мереж зовнішнього освітлення.

Завдання 5.Поховання померлих одиноких громадян.

Завдання 6.Збирання, підбирання  та  транспортування ТПВ.

Завдання 7..Послуги з озеленення.

Завдання 8. Встановлення технічних засобів регулювання  дорожнім  рухом.

 

  1. 4. Строки та етапи виконання програми.

 

Строки виконання програми “Благоустрій на 2021 рік” – 2021рік .

 

  1. Напрями використання бюджетних коштів.

 

                Програмою передбачається використання бюджетних коштів у наступних напрямках :·       покращення зовнішнього вигляду та санітарного стану  (організація прибирання міста, селища та сіл, забезпечення своєчасного і повного видалення твердих  і рідких побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, косіння зелених зон, облаштування майданчиків для розміщення контейнерів по збору твердих побутових відходів, паркування транспортних засобів, встановлення урн для сміття тощо);·       проведення ремонту тротуарів;·       окультурення зелених насаджень з одночасним санітарним  видаленням сухостійних, аварійних, фаутних дерев та кущів та формуванням крон існуючих дерев, утриманням газонів, зелених зон;·       забезпечення якісного вуличного освітлення (поточне утримання, впровадження енергозберігаючих технологій в роботі мережі зовнішнього освітлення);·       удосконалення організації руху транспорту та пішоходів;·       створення відповідних умов для відпочинку дітей, підлітків та дорослого населення (утримання та впорядкування прибудинкових територій, облаштування дитячих, спортивних майданчиків тощо);·       забезпечення належних умов для поховання померлих (впорядкування існуючих кладовищ та проведення ряду заходів по їх розширенню за потреби);·       організація робіт з благоустрою при проведенні державних, релігійних та місцевих свят;·       проведення профілактичної, роз’яснювальної  та виховної роботи серед населення щодо дотримання правил благоустрою, санітарних норм, правил поведінки в громадських місцях, впровадження роздільного збору твердих побутових відходів, участі громадян у заходах з благоустрою за місцем їх проживання.

 

  1. Ресурсне забезпечення програми.

 

Фінансування на виконання зазначеної програми здійснюється за рахунок надходжень коштів із загального фонду міського бюджету.

            Обсяг асигнувань загального фонду бюджету складає :

  • на 2021 рік грн.

Протягом року обсяг фінансування програми за рахунок надходжень коштів загального фондів бюджету міста може змінюватися відповідно до рішень міської ради про внесення змін до бюджету міста.

 

  1. Організація управління та контролю за ходом виконання програми.

 

Головний розпорядник бюджетних коштів – Виконавчий комітет Сокальської міської ради, здійснює виконання бюджетної програми, розподіляє обсяги видатків загального фонду місцевого бюджету між одержувачами бюджетних коштів - КП Сокальжитлокомунсервіс, повідомляє одержувачів бюджетних коштів про належні їм обсяги та здійснює внутрішній контроль за повнотою надходжень, отриманих одержувачами бюджетних коштів і витрачанням ними бюджетних коштів. Одержує звіти про використання коштів від одержувачів бюджетних коштів і аналізує ефективність використання ними бюджетних коштів. Одержувачі бюджетних коштів в установленому головним розпорядником порядку щомісячно надають інформацію про виконання бюджетних програм. Щоквартально надають звіти про виконання паспортів.

 

  1. Очікувані результати виконання програми.

 

            Виконання Програми дасть можливість забезпечити :- підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з питань благоустрою та санітарної очистки;- зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;- створення умов для очищення від забруднення побутовими відходами;- значне покращення санітарного стану та  благоустрою;- розвиток та модернізацію мереж зовнішнього освітлення;- суттєве збільшення площ зелених насаджень, створення паркових зон відпочинку, більш якісне утримання та обслуговування зеленого господарства;- покращення загального екологічного стану територій, зменшення негативного впливу на довкілля;- створення належних умов для проживання населення, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, активізації жителів міста у виконанні завдань Програми. 

  1. Контроль за виконанням програми.

 

               Контроль  за  виконанням  програми  здійснюють  постійна  депутатська  комісія  з  питань  житлово-комунального  господарства та паливно-енергетичному  комплексу  та  постійна  депутатська  комісія  з  питань  економіки та бюджету.

 

 

 

 

Міський голова                                                             Сергій КАСЯН       

 

ПАСПОРТ

 

до  програми  благоустрою  на  2021  рік

 

  1. Ініціатор розроблення  Програми: Виконавчий  комітет Сокальської  міська  рада.

 

  1. Дата ,  номер  і  назва  розпорядчого  документа  органу  виконавчої  влади  про  розроблення  Програми:  рішення   сесії VІІІ  скликання  Сокальської  міської  ради  від 

 

  1. Розробник Програми: Виконавчий   комітет  Сокальської  міської  ради.

 

  1. Відповідальні виконавці  Програми: Виконавчий  комітет  Сокальської  міської  ради.

 

  1. Учасники Програми: КП «Сокальжитлокомунсервіс».

 

  1. Термін реалізації  Програми: 2021 рік.

 

  1. Перелік місцевих  бюджетів,  які  беруть  участь  у  виконанні  Програми:

     міський  бюджет.

 

  1. Загальний обсяг фінансових  ресурсів,  необхідних  для  реалізації

    Програми  -    грн.

 

  

Міський голова                                                             Сергій КАСЯН

  

 

 

Показники обсягів фінансових витрат, необхідні для виконання Програми в цілому та за роками з визначенням джерел фінансування *тис. грн.

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

2021 рік

Усього витрат на виконання програми

Усього,

 

 

у тому числі

 

 

обласний бюджет

 

 

районний  бюджет**

 

 

бюджети сіл, селищ, міст районного підпорядкування**

 

 

кошти небюджетних джерел**

 

 

 

 Перелік напрямів, завдань, заходів і результативних показників програми*

  

№ з/п

Назва завдання

Перелік заходів завдання

Показники виконання заходу, один. виміру

Виконавець заходу, показника

Фінансування

Очікуваний результат

Джерела**

Обсяги, тис. грн.

 

2021 рік

 

Завдання:

Заходи:

затрат: ,0 тис. грн.

КП «Сокальжитлокомунсервіс»

Міський бюджет

,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Приєднані файли
Про затвердженя програми благоустрою на 2021.doc