Крок за кроком до відновлення річки Красносілка

За підтримки Посольства Швеції в Україні в межах Програми малих грантів Проєкту «INSURE», що реалізується організацією WWF-Україна у Львівській області стартував проект «Відновлення екосистеми малої річки – шлях до перспективного розвитку громади та добробуту місцевого населення».

Після виснажливих десятиліть важкого антропогенного навантаження, меліорації, осушення, спрямлення і інших «експериментів» радянської влади над природою місцеве населення Львівщини отримало від колись мальовничої малої річки - проблемні замулені канали з непотрібними нікому залишками непрацюючих гідротехнічних споруд.

Дякуючи співпраці з Департаментом екології, БУВР річок Західний Буг та Сян, а також ГО «Центр Демократичного Розвитку Молоді «Синергія» річки Красносілка і три громади Львівщини отримали шанс відновити природу рідного краю і збільшити рекреаційний потенціал території, яка завжди приваблювала людей з різних куточків нашої країни і туристів, які транзитом подорожували з Європи у відомі туристичні місця України. Ми віримо у перемогу Україні, у розбудову нашої держави і у повернення числених туристів на терени нашої неймовірно привабливої країни.

Реалізація цього проекту – це не тільки відновлення річки чи_або створення об'єктів природно-заповідного фонду, а й потенціал для громади щодо створення об'єктів туристичної інфраструктури.

Реалізація цього проекту також дозволить включити в програмні документи громад заходів з адаптації до зміни клімату у період післявоєнного відновлення.

Тож, реалізація пілотного проєкту з ревіталізації малої річки Красносілка – це потужний крок до відновлення «здорової» екосистеми нашого регіону, а також крок до збільшення потенціалу місцевих громад на шляху до покращення життя наших мешканців.

Ми впевнені, що проект «Відновлення екосистеми малої річки – шлях до перспективного розвитку громади та добробуту місцевого населення» сприятиме продуктивній комунікації з відповідними державними органами (БУВР, деп.екології) та прийняттю комплексних рішень щодо реалізації природоорієнтованих заходів в басейні річки Красносілка, а також підвищенню стійкості території в басейні річки Красносілка до зміни клімату.

Сокальська громада повністю підтримує реалізацію цього проекту та надаватиме максимальне сприяння для отримання якісних позитивних результатів.