Щодо заповнення обов'язкових реквізитів платіжних інструкцій

Щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжних інструкцій

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує.

Вимоги щодо заповнення обов’язкових реквізитів платіжних інструкцій встановлені Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 163 (далі - Інструкція № 163), та Порядком заповнення реквізиту „Призначення платежу” платіжної Інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 528/39584 (далі - Порядок № 148).

Заповнення обов’язкових реквізитів платіжних інструкцій, у т. ч. структурованого формату реквізиту „Призначення платежу”, набуває особливої актуальності, оскільки Національним банком України з 01 грудня 2023 року впроваджено використання надавачами платіжних послуг та платниками податків виключно структурованого формату такого реквізиту згідно з міжнародним стандартом ISO 20022 (постанова Правління Національного банку України від 16.09.2021 № 93).

Порядком № 148 визначено порядок заповнення платником обов’язкового реквізиту „Призначенні платежу” платіжної інструкції під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні/небюджетні/єдиний/депозитний рахунки, в якому передбачено поля встановленого формату:

„Код виду сплати”;

„Додаткова інформація запису”;

„Номер рахунку” (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);

„Сума податку” (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);

„Інформація про податкове повідомлення (рішення)” (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);

„Тип” (у разі сплати за оренду державного майна).

У полі „Додаткова інформація запису” платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі.

Інші обов’язкові реквізити платіжної інструкції, зокрема „Код платника” та/або „Код фактичного платника” (у випадках коли платник ініціює платіжну операцію за фактичного платника), повинні заповнюватися відповідно до Інструкції № 163 (пункти 37, 40 розділу II Інструкції № 163).

У зв’язку з тим, що згідно з Інструкцією № 163 обов’язкові реквізити платіжної інструкції вже містять реквізити „Код платника” та „Код фактичного платника”, то Порядком № 148 заповнення у реквізиті „Призначенні платежу” платіжної інструкції зазначених реквізитів не передбачено.

Приєднані файли
430148719_718802087090430_8215536434396324532_n.jpg