Розпорядження міського голови

Повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення сесії Сокальської міської ради Львівської області « Про перейменування та зміну типу Перетіцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Сокальської міської ради Львівської області та затвердження статуту в новій редакції»



Повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення сесії Сокальської міської ради Львівської області « Про перейменування та зміну типу Перетіцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Сокальської міської ради Львівської області та затвердження статуту в новій редакції»

  1. Найменування організатора громадського обговорення – Сокальська міська рада Львівської області.
  2. Документи, винесені на громадське обговорення – Проєкт рішення сесії Сокальської міської ради Львівської області « Про перейменування та зміну типу Перетіцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Сокальської міської ради Львівської області та затвердження статуту в новій редакції».

Нормативне забезпечення: ст. ст. 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 25, 66 Закону України «Про освіту», ст. ст. 32, 35, 36, 37 Закону України «Про повну загальну середню освіту», керуючись ст. ст. 104, 105, 107 Цивільного кодексу України.

Стаття 143 Конституції України: Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 66  Закону України «Про освіту»: Органи місцевого самоврядування засновують заклади освіти, а також реорганізовують, перепрофільовують (змінюють тип) та ліквідовують їх з урахуванням спеціальних законів.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

  1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники).

   Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства.

   Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.

   Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

   Для започаткування та проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що визначені цим Законом, положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо:

- функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів);

- функціонування ліцею як окремої юридичної особи, відокремленої від початкової школи та гімназії, крім випадків, визначених цим Законом;

- забезпечення здобуття учнями профільної середньої освіти відповідно до профілів навчання з навчальним навантаженням та з можливістю обрання учнями навчальних предметів (інтегрованих курсів, інших освітніх компонентів) в обсягах, що визначаються законодавством;

- створення безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища відповідно до вимог законодавства;

- підвезення (у разі потреби) учнів і педагогічних працівників до закладу освіти (місця навчання, роботи) та у зворотному напрямку до місця проживання (за потреби) на відстань, що визначається законодавством;

- забезпечення проживання учнів у пансіонах у разі, якщо час їхнього доїзду до ліцею буде більше норми, визначеної законодавством;

- забезпечення учасникам освітнього процесу вільного і безоплатного бездротового доступу до мережі Інтернет з характеристиками, що відповідають вимогам законодавства, у приміщеннях закладу освіти, у тому числі у пансіоні;

- забезпечення здобувачів освіти харчуванням у порядку та відповідно до вимог, визначених Кабінетом Міністрів України;

- відповідності іншим вимогам, визначеним законодавством.

   Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу.

   З метою задоволення духовних потреб громадян приватні заклади освіти, зокрема засновані релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, мають право визначати релігійну спрямованість своєї освітньої діяльності.

   Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

  1. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

   Реорганізація і ліквідація спеціальних закладів загальної середньої освіти допускаються лише після погодження проекту відповідного рішення засновника центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

  1. Заклади загальної середньої освіти можуть бути передані засновниками у комунальну чи державну власність відповідно до законодавства.

Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

 Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

  • початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
  • гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
  • ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії.

 Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

 Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

Стаття 36 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: управління закладом загальної середньої освіти здійснюють: засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган.

Стаття 37 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: засновник закладу загальної середньої освіти зобов’язаний забезпечити: можливість учнів продовжити навчання на відповідному рівні освіти у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти.

ІІІ. Соціальні групи населення, на які поширюватиметься дія документу - жителі  Сокальської міської територіальної громади Львівської області.

ІV. Мета проведення громадського обговорення - вивчення думки жителів Сокальської міської територіальної громади Львівської області з метою прийняття Сокальською міською радою Львівської області проєкту рішення про перейменування та зміну типу Перетіцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Сокальської міської ради Львівської області та затвердження статуту в новій редакції (проект рішення додається).

  1. V. Формат проведення громадського обговорення та порядок участі в обговоренні представників визначених соціальних груп населення:

громадські слухання серед жителів Сокальської міської територіальної громади Львівської області:

-в онлайн режимі шляхом направлення звернень та пропозицій щодо питання громадського обговорення в електронному вигляді на електронну пошту osvitasokal@ukr.net;

- у письмовому вигляді за допомогою поштового зв’язку на юридичну адресу: 80001, Львівська область, Шептицький район, м. Сокаль,  вул. Шашкевича, буд. 86 Відділ освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради Львівської області.

У громадському обговоренні з правом голосу можуть брати участь дієздатні жителі Сокальської міської територіальної громади Львівської області, які досягли 18-річного віку та місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстроване на території, в межах якої проводяться громадські обговорення.

  1. VI. Ініціатор прийняття рішення про перейменування та зміну типу Перетіцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Сокальської міської ради Львівської області та затвердження статуту в новій редакції – Сокальська міська рада Львівської області.

VII. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення до проєкту рішення Сокальської міської ради Львівської області «Про перейменування та зміну типу Перетіцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Сокальської міської ради Львівської області та затвердження статуту в новій редакції»  подавати у письмовій формі на поштову адресу та електронну пошту з 01 жовтня по 30 листопада 2025 року.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, до 23год. 30 листопада 2025 року.  Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються.

VIII. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за громадське обговорення – Ковалишин Леся Богданівна – начальник відділу освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради Львівської області, телефон: 0325772075.

  1. IX. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Сокальської міської ради Львівської області у строки, передбачені чинним законодавством.

 

Приєднані файли
Проєкт рішення Про зміну типу та перейменування Перетіцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок».docx
Повідомлення про проведення громадського обговорення Перетоки 2025.docx
2025-07-07_007.pdf